Nebraska Boys District Basketball

BOYS BASKETBALL
Bennington 53, Elkhorn Mount Michael 42
C1-1 Subdistrict Tournament
First Round
Auburn 39, Syracuse 38
C1-2 Subdistrict Tournament
First Round
Fairbury 60, Fillmore Central 32
C1-3 Subdistrict Tournament
First Round
Conestoga 57, Louisville 43
C1-4 Subdistrict Tournament
First Round
David City 71, Columbus Scotus 51
C1-5 Subdistrict Tournament
First Round
Concordia 64, Douglas County West 56
C1-6 Subdistrict Tournament
First Round
West Point-Beemer 71, Tekamah-Herman 68, OT
C1-7 Subdistrict Tournament
First Round
Battle Creek 50, Madison 43
C1-9 Subdistrict Tournament
First Round
Hastings St. Cecilia 61, Gibbon 46
C1-12 Subdistrict Tournament
First Round
Chadron 61, Mitchell 47
C2-1 Subdistrict Tournament
First Round
Southern 62, Humboldt/Table Rock-Steinauer 44
C2-4 Subdistrict Tournament
First Round
Wood River 51, Centura 49
C2-5 Subdistrict Tournament
First Round
Yutan 59, Omaha Christian Academy 23
C2-7 Subdistrict Tournament
First Round
Archbishop Bergan 55, North Bend Central 48
C2-9 Subdistrict Tournament
First Round
Plainview 63, Laurel-Concord 49
C2-10 Subdistrict Tournament
First Round
Neligh-Oakdale 63, Ord 52
C2-11 Subdistrict Tournament
First Round
Alma 59, Southwest 37
C2-12 Subdistrict Tournament
First Round
Perkins County 60, Morrill 35
D1-2 Subdistrict Tournament
First Round
Heartland 57, Harvard 40
D1-4 Subdistrict Tournament
First Round
Emerson-Hubbard 56, Allen 37
D1-5 Subdistrict Tournament
First Round
Hartington 70, Winside 25
D1-6 Subdistrict Tournament
First Round
North Central 56, Clearwater/Orchard 53
D1-8 Subdistrict Tournament
First Round
Palmer 45, Elba/North Loup Scotia 30
D1-9 Subdistrict Tournament
First Round
Wilcox-Hildreth 45, Franklin 30
D1-10 Subdistrict Tournament
First Round
Elwood 71, Hitchcock County 61
D1-11 Subdistrict Tournament
First Round
Loup City 65, SMC 48
D1-12 Subdistrict Tournament
First Round
Crawford 41, Garden County 27
D2-1 Subdistrict Tournament
First Round
Lewiston 59, Mead 56
D2-3 Subdistrict Tournament
First Round
Scribner-Snyder 59, Walthill 49
D2-4 Subdistrict Tournament
First Round
Lindsay Holy Family 65, St. Edward 29
D2-5 Subdistrict Tournament
First Round
Santee 54, Newcastle 51
D2-7 Subdistrict Tournament
First Round
Lawrence-Nelson 31, Red Cloud 21
D2-8 Subdistrict Tournament
First Round
Axtell 57, Arcadia 56
D2-10 Subdistrict Tournament
First Round
Wallace 55, Maywood 25
D2-11 Subdistrict Tournament
First Round
Hyannis 41, South Platte 32
D2-12 Subdistrict Tournament
First Round
Sioux County 53, Minatare 47


WOWT NBC Omaha 3501 Farnam Street Omaha, NE 68131 (402) 346-6666 sixonline@wowt.com
Copyright © 2002-2014 - Designed by Gray Digital Media - Powered by Clickability 139782423 - wowt.com/a?a=139782423
Gray Television, Inc.